czwartek, 16 listopada 2017

Odgrzybianie ścian - usuwanie pleśni i grzyba ze ścian, sufitu, cennik

Odgrzybianie ścian, czyli kompleksowa likwidacja i usuwanie pleśni i grzyba ze ścian, sufitu jest usługą bardzo skuteczną, na co dajemy gwarancje, ale należy pamiętać o tym, że to od mieszkańców zależy czy w dłuższej perspektywie zagrzybienie może pojawić się ponownie i to nie koniecznie w tym samym pomieszczeniu.Jak i dlaczego powstaje grzyb i pleśń na ścianie, suficie


Proces powstawania czy częstotliwość występowania grzyba, pleśni na ścianie, suficie można zaobserwować przede wszystkim w nowym budownictwie, ponieważ standardy dotyczące szczelności okien czy drzwi są bardzo wysokie, co w miesiącach zimowych przy defektach wentylacji grawitacyjnej, uniemożliwia odpływ codziennie produkowanej wilgoci poza budynek.na domiar złego przy nieprawidłowo ułożonej folii paro-przepuszczalnej zadaszenia, potęguje te skutki. Pleśń do rozwoju i rozmnażania się, potrzebuje kilku podstawowych czynników, dodatniej temperatury oscylującej wokół 20 stopni C, zacienionego miejsca oraz dość sporej ilości wilgoci, w tym wypadku punktu kondensacja pary wodnej. Największym przeciwnikiem wszelkiego rodzaju grzybów czy pleśni to nasłonecznione i suche, często wietrzone pomieszczenia. Profilaktyka więc jest dość istotnym elementem przeciwdziałającym powstawaniu zagrzybienia, choć ich zarodniki czyli gotowe komórki do zasiedlenia wilgotnych i zacienionych miejsc, potrafią nawet przez wiele lat być w stanie uśpienia, podobnie jak rośliny , po to by w czasie sprzyjających warunków klimatycznych zacząć się rozmnażać.Dlatego tak istotne jest to by po usłudze deratyzacji, w ramach profilaktyki prowadzić częstą kontrolę wewnętrznej wilgoci pomieszczeń by zapobiegać skraplaniu się pary wodnej w newralgicznych miejscach,  dbać by resztki jedzenia nie lądowały gdzieś za meblami w kuchni także okresowo czyścić kratki wentylacyjne, filtry w okapie kuchennym oraz niedopuszczenie do nadmiernie zalegającego brudu, kurzu na przeróżnych elementach codziennego użytku, ponieważ to także jest dla nich świetna pożywka. Dlatego tak istotne jest kompleksowe odgrzybianie ścian, jeszcze we wczesnym stadium rozwoju grzybni.


Odgrzybianie ścian - usuwanie pleśni i grzyba ze ścian, sufitu, cennik

Rodzaj powierzchni, a wzrost pleśni i zagrzybienia  na ścianie i suficie


Wiele na to wskazuje, że rodzaj powierzchni na którym rozwija się zagrzybienie może mieć bezpośredni wpływ na tempo tego zjawiska. Niektóre materiały budowlane takie jak płyta g-k użyta jako konstrukcja ścianki działowej czy sufitu podwieszanego czy nawet zaprawa tynkarska na bazie gipsu tak wszechstronnie wykorzystywana w celach wykończeniowych powierzchni użytkowych w kuchni, łazience, tworzy silnie higroskopijne środowisko, bo gips spełnia owe parametry, które w razie wytworzenia dużej ilości pary (eksploatacja), sprzyja rozmnażaniu się drobnoustrojów, ponieważ chociażby te wymienione wcześniej pomieszczenia charakteryzują się sporą produkcją pary wodnej.Jeśli jednak powierzchnia ściany czy sufitu nie jest tak chłonna to wielce prawdopodobne jest ,że w dłuższej perspektywie po usłudze odgrzybiania, grzyb i pleśń nie powrócą. Inaczej się rzecz ma się własnie kiedy zajęta zagrzybieniem jest nie tylko powierzchnia, a dosłownie "wżarte" w środek materiału, w takim wypadku należy usunąć skorodowany element zabudowy sufitu podwieszanego czy ścianki działowej i odtworzenie w tym konkretnym punkcie, ponieważ jest to najrozsądniejsze wyjście w tej konkretnej sytuacji.Tego typu zjawisko można obserwować gdy warunki panujące wewnątrz pomieszczenia potęgują, a w zasadzie są główną przyczyną zagrzybienia, mowa oczywiście o awariach, wyciekach hydraulicznych, niesprawnej wentylacji grawitacyjnej przy nadmiernej produkcji wilgoci. Odgrzybianie ścian - usuwanie pleśni i grzyba ze ścian gipsowych, sufitu, cennik


Grzyb i pleśń na ścianie, suficie, wpływ na zdrowie


Występowanie grzyba, pleśni na powierzchni ścian, sufitu, ma niebagatelny wpływ na stan zdrowotny, ponieważ wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z jak szkodliwymi substancjami mamy do czynienia, są to organizmy mikroskopijne , a dostrzec można już tylko ich skutki wzrostu czyli kolonie zasiedlające ściany, tapety,dywany. tekstylia, płyty g-k, czy drewniane elementy konstrukcyjne. Najlepiej można te zjawisko  zaobserwować podczas niewłaściwego przechowywania żywności jak pieczywo czy warzywa, gdzie szczelnie zapakowane w plastikowe pojemniki bez dostępu świeżego powietrza dość szybko pleśnieją i są nie zdatne do konsumpcji. Nie wszystkie rodzaje pleśni czy grzybów są toksyczne, ponieważ zawsze jakąś ilość tych drobnoustrojów wdychamy np. przebywając na powietrzu - Alternaria, Cladosporium, Epicoccum (należy przy tym zauważyć że na te rodzaje grzybów i pleśni negatywnie reagują głównie alergicy) i organizm jest w efektywny sposób z nimi sobie poradzić, problem jest wtedy gdy jest diametralny i niekontrolowany przyrost tych których produktami przemiany metabolicznej są toksyczne mykotoksyny, czyli Penicillium, Aspergillus, Stachybotrys i Chaetomium. gdzie mają wpływ na powodowanie podrażnienia górnych dróg oddechowych, astmy, alergie skórne, bóle stawów, zaburzenia układu immunologicznego, problemy z żołądkiem, ogólne zmęczenie, a nawet problemy na tle psychicznym. Dość istotną kwestią którą należy poruszyć jest fakt, iż większość dnia przebywamy w domu , śpiąc czy odpoczywając, a w miesiącach zimowych rzadko wietrzymy pomieszczenia, nie wymieniamy okresowo filtrów klimatyzacyjnych w miejscach pracy, co w efekcie sprzyja wraz ze wzrostem wilgoci namnażaniu się zarodników pleśni, grzybów.  W dzisiejszych czasach wzrost grzyba czy pleśni w mieszkania i miejscach gdzie pracujemy jest niewątpliwie ściśle związany z dolegliwościami zdrowotnymi niż dotychczas sądzono. Z profilaktycznego punktu widzenia, polecamy skorzystać z pomocy mykologa (przed i po usłudze odgrzybiania ścian, sufitu) w celu dokładnej diagnostyki rodzaju drobnoustrojów zasiedlających miejsca gdzie najczęściej przybywamy, w celu niwelowania problemów zdrowotnych.


Odgrzybianie ścian - usuwanie pleśni i grzyba ze ścian, sufitu, płyt g-k ,cennik

Właściwe odgrzybianie i usuwanie pleśni z grzyba ze ścian, sufitu


Aby w sposób właściwy i bezpowrotnie przeprowadzić odgrzybianie ścian, czyli kompleksowego usunięcia pleśni i grzyba ze ścian, sufitu, należy skorzystać z doświadczenia firmy zajmującej się odgrzybianiem zawodowo. Trzeba zaznaczyć, że kiedy powierzchnia ściany, sufitu czy jakiegoś innego elementu materiału budowlanego jest w dość znacznym stopniu zajęta pleśnią, nie należy samodzielnie brać się za odgrzybianie, ponieważ przez brak odpowiednich środków ostrożności, taka czynność może być tak samo niebezpieczna jak "całkowite wyeliminowanie" i w konsekwencji rozsianie zarodników poprzez powietrze podczas procesu czyszczenia po całym pomieszczeniu. Istotne z omawianego punktu wiedzenia są również, a przede wszystkim przyczyny powstawania tych trudnych do osunięcia drobnoustrojów. Najważniejszymi i wielokroć przez nas powtarzanymi regułami, jeśli chodzi o profilaktykę domu czy mieszkania dotyczącą prawidłowego użytkowania pomieszczeń ze słabą cyrkulacją obiegu powietrza jest przede wszystkim udrożnienie wentylacji grawitacyjnej, a w razie potrzeby montaż nawiewników okiennych. Istotna jest również diagnostyka, gdzie główną role odgrywa kondensacja pary wodnej na wyziębionych elementach domu jak ściana nośna, drzwi i okna zewnętrzne czy zużycie izolacji przeciwwilgociowej fundamentu czy murów.

Odgrzybianie ścian - usuwanie pleśni i grzyba ze ścian, okien
Odgrzybianie ścian, sufitu, podłogi - cennik, cena


Usługi dotyczące kompleksowego odgrzybiania, usuwania pleśni i grzyba ze ścian, sufitów, podłóg, tapet czy framug, ram okiennych, jest liczona od pomieszczenia, a w szczególności od stopnia degradacji powierzchni i jego rozmiar. Przeważnie po wizycie kontrolnej u klienta, a poprzedzającą go rozmową telefoniczną ustalamy w jaki sposób efektywnie pomóc usunąć zagrzybienie oraz w jaki sposób postępować by te drobnoustroje nie miały warunków do ponownego rozwoju. Działamy na terenie aglomeracji Warszawskiej.